بانک مقاله انگلیسی با ترجمه فارسی: دانلود اصل مقاله +خرید ترجمه » ادراک بیماری، ظرفیت ورزش و بهزیستی روانشناختی در بیماران مبتلا به بیماری مزمن انسدادی ریه(COPD) را بعد از توانبخشی ریوی پیش بینی می کند.
اطلاعیه : قبل از خرید حتما بخوانید
چنانچه قصد خرید فایل ترجمه از سایت نوین ترجمه دارید لطفا قبل از خرید فایل ترجمه راهنما خرید را مطالعه نمائید

در صورتی که مقاله درخواستی شما در سایت ما موجود نمی باشد میتوانید از منو اصلی گزینه ارتباط با ما را انتخاب کرده و مشخصات مقاله را برایمان ارسال نمائید

در صورتی که به هر دلیل موفق به پرداخت آنلاین در سایت نشدید یا بانک عامل مشکل داشت لطفا از منو اصلی گزینه " پرداخت وجه مقاله " را کلیک کرده و بعد ا پرداخت وجه و اطلاع به ما مقاله خود را دریافت نمائید


شرایط و قوانین خرید مقالات انگلیسی با ترجمه :
مقاله مورد نظر خود را انتخاب کرده ، با کلیک بر روی هرعنوان مقاله میتوانید مشخصات آن را بخوانید .
بعد از انتخاب مقاله خود ، مي توانید با زدن دکمه "دانلود رایگان مقاله انگلیسی" اصل مقاله انگلیسی را رایگان دانلود و مشاهده نمائید
بعد از مشاهده اصل مقاله انگلیسی با با زدن دکمه " خرید آنلاین فایل ترجمه " ترجمه مورد نظر را خریداری نمائید
بعد از پرداخت آنلاين موفق لینک دانلود ترجمه مقاله هم به نشانی ایمیل شما ارسال می گردد و هم در صفحه جداگانه به شما نمايش داده مي شود.

ادراک بیماری، ظرفیت ورزش و بهزیستی روانشناختی در بیماران مبتلا به بیماری مزمن انسدادی ریه(COPD) را بعد از توانبخشی ریوی پیش بینی می کند.

فـرمت ترجمه : word
رشــــــتـــــــه : روانشناسی
تعداد صفحات ترجمه : 12 صفحه
قيمت ترجمه : 21000تومانتوضيحات مقاله


ادراک بیماری، ظرفیت ورزش و بهزیستی روانشناختی در بیماران مبتلا به بیماری مزمن انسدادی ریه(COPD) را بعد از توانبخشی ریوی پیش بینی می کند.

چکیده

هدف: باورهای بیماران در مورد بیماری، با سازگاری عاطفی و پیامدهای آن در چندین بیماری سخت ارتباط تنگاتنگ دارد. هدف مطالعه پیش رو، بررسی تأثیر ادراک بیماری قبل از توانبخشی ریوی بر ظرفیت ورزش و همچنین تأثیر آن بر کیفیت زندگی پس از توانبخشی، در بیمارانی است که از بیماری مرمن انسدادی ریه (COPD) رنج می‌برند.

روش ها: نود و شش بیمار مبتلا به COPD (GOLD III/IV) به آغاز توانبخشی نزدیک شدند و قبل از اینکه مرخص شوند، مجددا مورد ارزیابی و معاینه قرار گرفتند. ارزیابی‌ها شامل اندازه گیری پزشکی درصد FEV پیش بینی شده و ظرفیت ورزش (آزمون پیاده روی شش دقیقه ای) بود. همچنین، علائم افسردگی (اضطراب بیمار و مقیاس افسردگی)، اضطراب (پرسش نامه ویژه اضطراب COPD) و کیفیت زندگی  (فرم کوتاه شماره ۳۶ مخصوص نظرسنجی سلامت (SF-36)) بررسی و ارزیابی شد. باورهای مربوط به بیماری بر اساس پرسش نامه اصلاح شده ادراک بیماری (IPQ-R)  مورد سنجش قرار گرفت.

نتایج: ظرفیت ورزش و بهزیستی روانشناختی (SF-36) بیماران بعد از برنامه توانبخشی بهبود یافت در حالی که در عملکرد فیزیکی (SF-36) هیچ گونه تغییری مشاهده نشد. به علاوه، سطح علائم افسردگی و اضطراب ویژه  COPD در بیماران و ادراک منفی از بیماری آنها پس از توانبخشی ریوی نسبت به ابتدای کار، تا حدود زیادی با کاهش همراه بود.  در تجزیه و تحلیل رگرسیون سلسله مراتبی چندگانه، بعد از کنترل داده های اجتماعی-جمعیتی، متغیرهای روان شناختی، شدت بیماری و درجات مربوط به متغیرها در حالت پایه، اثبات شد که ادراک بیماری قبل از توانبخشی، ظرفیت ورزش و بهزیستی روانشناختی را پیش بینی می کند. هر دو عامل مذکور در انتهای درمان بررسی و ارزیابی شد.

نتیجه گیری: ادراک بیماران  COPD در مورد بیماری قبل از توانبخشی، بر ظرفیت ورزش و کیفیت زندگی (بهزیستی روانشناختی) پس از درمان تأثیر می گذارد. بنابر این، ممکن است با شناسایی و تغییر درک ناهنجار از بیماری به منظور بهبود نتایج پزشکی و روانشناختی در COPD ارتباط داشته باشد.

————————————
عنوان اصلی مقاله :   Illness perceptions predict exercise capacity and psychological well-being after pulmonary rehabilitation in COPD patients

ترجمه فارسی عنوان :  ادراک بیماری، ظرفیت ورزش و بهزیستی روانشناختی در بیماران مبتلا به بیماری مزمن انسدادی ریه(COPD) را بعد از توانبخشی ریوی پیش بینی می کند.

تعداد صفحات انگلیسی: ۶ صفحه

تعداد صفحات ترجمه : ۱۲ صفحه (جداول ترجمه نشده)

قیمت ترجمه فارسی:۲۱۰۰۰ تومان

دانلود رایگان نسخه انگلیسی ژورنال و خرید ترجمه فارسی به صورت آنلاین از لینک های پایین

http://novintarjome.com/wp-content/uploads/2016/06/english44.png

-برای خرید فایل ترجمه مقاله به صورت آنلاین از لینک زیر استفاده نمائید

» ايميل خود را صحيح وارد كنيد. بعد از پرداخت موفق ، لينك دانلود به ايميل شما ارسال خواهد شد .
» بعد از درج ايميل بر روي گزينه "خريد آنلاين محصول" كليك كنيد تا به صفحه پرداخت آنلاين منتقل شويد .

در صورت مشکل درگاه بانکی سایت برای خرید فایل ترجمه از لینک سایت شماره 1 و یا سایر لینک ها اقدام نمائید

لینک سایت شماره 1

لینک سایت شماره 2

لینک سایت شماره 3

لینک سایت شماره 4

لینک سایت شماره 5

۶ شهریور ۱۳۹۶ | 149 بازديد | دسته: لیست مقالات ترجمه شده


افزودن نظر: